Çelik Konstrüksiyon

Kategori : Çelik Konstrüksiyon Sistemleri
Fiyat : Fiyatlar kur bazlı olduğundan dolayı değişgenlik göstermektedir.

Çelik Konstrüksiyon

19.yüzyıldan sonra mimari yapılarda kullanılmaya başlayan çelik, kullanım alanlarında sağlamlık taşıdığından dolayı yoğun şekilde tercih edilmektedir. İnşaat sektöründe de önemli bir inşaat malzemesi haline gelmiştir. Geri dönüşüm özelliği olmasından dolayı çeliğin birçok yerde kullanımı da talebi artırmaktadır.

“Çelik konstrüksiyon” yapılar, galvaniz inşaat malzemesi olarak kullanılmakla birlikte çatılarda da tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin ciddi bir deprem yatağında bulunması çelik kullanımı artırmış, genellikle çelik yapılara yönlendirmiştir. “Çelik konstrüksiyon” fabrikalar, işyerleri, çatılar gibi yerlerin kurulumu sırasında hem pratik hem de güvenli olmasından dolayı yaygınlaşmıştır. “Çelik konstrüksiyon” yapılar matematiksel ve mantıksal hesaplama gerektiren bir tekniktir. Bilgisayar ortamlarında yapılacak hesaplamalara göre işleyiş devam eder. Taşınacak yüklerle ilgili de matematiksel veriler elde oldukça sağlamlık ve kalite payları etkili olmaktadır. Dayanıklılık süresi ile ilgili uzun yıllar kullanım sağlanan bu yapılar betonarme yapılara göre daha hafiftir. Çelik konstrüksiyonlarda çok fazla çeşitlilik olduğundan dolayı istenilen zamanda değişim şansı da olmaktadır. Her türlü çatı yapımında kısa süreli yapıldığından dolayı tercih edilmektedir. Şüphe duyulmayacak olan kaliteli malzeme kullanılarak yapılan bu yapılar, hem hesaplı hem kalitelidir. Sağlamlıkla beraber cebinizi düşünüyor olması da “çelik konstrüksiyon” işlemlerinde etkilidir. Tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Montaj yapılacak alanlarda tabanın kötü olması bu yapılarda durumu etkilememektedir. Problem yaşanmadan inşa edilir.

Çelik konstrüksiyon yapıların yüksekliği kendi isteğinize uygun olarak sağlandığından herhangi bir yükseklik sınırlaması konmasına gerek de yoktur. Tüm yapı malzemeleri arasında en güvenilir ve dayanıklı olan çelik elementidir. En uygun fiyatlarda hem hızlı şekilde hem de en sağlam yapıya sahip olmak istenirse çelik yapılar tercih sebebi olmalıdır. Size hem maddi yönden hem de güvenilirlik açısından avantaj sağlayacaktır. Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretim sağlandığı, deprem tehdidin fazla olduğu yerlerde tercih edilen çelik konstrüksiyon, özellikle spor tesisleri, fabrika binaları, çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan geniş açıklık alanlara ve yüksekliğe sahiptir. Bu yüzden de yükseklik sınırı olmayan, dayanıklı ve hesaplı çelik konstrüksiyon yapılar ülkemizde özellikle tercih edilen yapı halini almıştır.

Etiketler : karabogakarabogalar - yangın merdiveni - yangın kapısı - yangın sprinkleri  - yangın tüpüyangın danışmanlığı.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ