Yangın Tüpü

Kategori : Yangın Tüpü Üretim ve Satışı
Fiyat : karabogalar.com. Fiyatlar kur bazlı olduğundan dolayı değişgenlik göstermektedir. Fiyatlar İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz.

Yangın Tüpü Nedir?

Yangın tüpü yangın esnasında hayatımızı kurataran unsurlardan biridir. Yangın söndürmeye yarar. Yangın bazen elektronik eşyalardaki kısa devrelerden dolayı meydana gelir. Bu yüzden yangın tüpüyle söndürürüz. Bir yangın tüpünün maliyeti 19.90 dan başlayıp, boyuna göre değişmektedir. İstanbul'da yangın tüplerini yapı marketlerden veya nalburlardan satın alabilirsiniz. Yangın tüpü hayatımızın her alanında bulunması gereken bir objedir. Bunu göz ardı etmemeliyiz. Yangın tüpünü kullanmadan önce uzmanlara danışın. Yangın durumunda tüpü öğrendiğiniz şekilde kullanın ve yangını söndürmeye başlayın. Yangın büyümeye başlarsa binadan çıkın ve itfaiyeyi bekleyin. Yangın tüpünüzü görünür bir alanda bulundurun ki erişiminiz kolaylaşmış olsun. Yangın tüpünü kendiniz boşaltmaya çalılmayın. Uzmanlara yangın tüpünün doluluk oranını belirterek tüpünüzü tekrar doldurabilirsiniz. Tescilli olmayan yangın tüplerini satın almayın. İçindeki gazlar tehlikeli derecede tepkime gösterebilir bu nedenle kalite kontrolü yapılmış tüpleri satın alın. Sağlığınızla oynamak çok tehlikelidir. Yangın tüpleri her ay kontrole gönderilmelidir. Tüplerdeki gazlar nedeniyle boş yere kullanılmamalıdır. Yangın anında tereddüt etmeden kullanmanız size zaman kazandıracaktır, aksi taktirde yangın büyüyebilir. 

Yangın anında yapmamız gerekenlerden biri de yüzümüzü sarmalı, dumanlardan uzaklaşmalıyız. Anında itfaiyeye haber verip yangın büyükse kendimiz söndürmemeliyiz. Yangın tüplerini ucuza almak isteyebilirsiniz. Ucuz almak isterseniz bile kalitesine bakmadan almayınız. Önemli olan cebiniz değil, her zaman sağlığınızdır. Bu nedenle ucuz olan yangın tüplerini kontrol etmeden almayınız. İstanbul'da yangınlar sıkça görülebilir. Herkesin evinde yangın tüpü olması iyidir. 

Son olarak yangın tüpleri her zaman kolay ulaşılan yerlerde saklanmalıdır. Yangın anında bilinçli bir bireyce kullanılmalıdır. Yangın için her zaman tedbir alınmalıdır. Yangın esnasında çocukları önce dışarı çıkarıp, sonra yangını söndürülmeye çalışılmalıdır. Sağlığınız için itfaiye gelene dek büyük çaplı yangınlardan uzak durup alanı boşaltınız. Zehirlenme ve yanık lekeleri alma olasaılığını en aza indirmek için yangından olabildiğince uzak olmalısınız. Eğer yangın yüksek bir kattaysa, apartmanın altında durmayınız. Yangın sıçrayabilir. Çocuklarınızı yangından korumak için uzak yerlere götürünüz. Yangın anında kaçamıyorsanız pencereleri açıp dumanı dışarı salınız. Yangın tüplerinizi yere düşürmemeye dikkat ediniz.

Etiketler : karabogakarabogalar - yangın merdiveni - yangın kapısı - yangın sprinkleri  - yangın tüpüyangın danışmanlığı.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ