Yangın kapısı fiyatları nasıl belirlenmelidir?

Kategori : Yangın Kapısı Sistemleri
Fiyat : Karabogalar.com. Fiyatlar kur bazlı olduğundan dolayı değişgenlik göstermektedir. Yangın Kapısı Fiyatları İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz.

Yangın kapısı fiyatları nasıl belirlenmelidir?

Yaşamınız için değerli olan yangın kapılarını alırken başvuru yapacağınız firmalar, size çeşitli konularda yardımcı olacaklardır. Bunlardan birisi de yangın kapısı fiyatlarının nasıl belirlendiğine yönelik gerçekleşecektir. Müşterilerin talepleri üzerine destek hizmetlerini 7/24 sunmakta olan firmalarımız, yangın kapısı fiyatları ile ilgili gerçekleştirdiği çalışmaları aktarmaktadır. Buna göre güvenilir ve kaliteli yangın kapıları için ne kadar fiyat ödeyeceğinizin belirlenmesinde etkili olan faktörleri öğrenebileceksiniz.
Yangın kapılarının imalatının yapılacağı binalar üzerinde bazı matematiksel değerlerin alınması gerekmektedir. Buna göre proje çizimi için gerekli olan alanlar belirlenecektir. Hangi ölçüde olması gerektiğine karar verilecektir. Buna göre hem modellerin, hem de fiyatların belirlenmesi sayesinde ortaya çıkacak olan sonuçlara göre hareket edilecektir.

Yangın kapısı fiyatlarında kusursuz bir şekilde hizmet veren firmalarımız, sizler için en özenli seçimlerini gerçekleştirecektir. Buna göre sipariş vereceğiniz modeli, dilediğiniz sayıda hemen elde etmeye başlayabileceksiniz.
Yaşamınızda huzursuzlukları ortadan kaldırmak için hemen harekete geçebileceğinizin farkına varacaksınız. Sizler de en etkili sonuçlara ulaşabilmek adına neler yapacağınızın kararını böylece vereceksiniz.
Sizin için harekete geçecek olan ekiplerimiz sayesinde son kararlarınızı güvenle verirken, tüm endişelerinizden de kurtulmuş olacaksınız. En gösterişli modelleri elde etmek için binalarınız üzerinde gerekli çalışmalara hemen ulaşabilirsiniz.

Yangın kapılarında kıymetli olan işçilikleri görebileceğiniz firmalarımız sayesinde tüm imkanların kullanıldığını göreceksiniz. Bunlar da siz değerli ziyaretçilerimizin en çok hoşuna gidecek olan hizmetleri içerecektir.

 

Yangın Kapısı

Yangın kapısı toplu yaşam alanlarında bir yangın tehlikesi anında kapalı alan içerisinde bulunan insanların en kolay kaçış noktası oluşturacak özellikte olmalıdır. Yüksek binalarda özellikle yapılan yangın kapıları bina içine dışarıdan girişleri engellerken bina içinden dışarı çıkışları kolaylaştırıcı nitelikte olmalıdır. Çalışma prensipleri olarak üzerine montelenen aksesuarlar yangın kapısı açılır kapanır özelliğini kolaylaştırıcı nitelikte olmalıdır. Yangın kapılarının yangına dayanıklılık süreleri ‘’yangın kapısı’’ mevzuatında geçen yükümler doğrultusunda olmalıdır. Kapı üzerindeki tüm bileşenlerin ve kapı elemanlarının üzerine bineceği yükü taşırken bir bütün oluşturmalı ısı yalıtkanlık özelliğini yönetmelikte belirtildiği şekilde bir süreliğine koruyarak yangına karşı direnç göstermelidir.

 

Yangın Kapısı Elemanları Nelerdir?

Yangın tehlikelerine karşı binaların en önemli noktaları olan kaçış noktalarının başlangıcını oluşturan yangın kapıları birçok aksesuardan oluşmaktadır. Bunlar;

Yangın kapısı kasası

Yangın kapısı kanatları

Yaylı menteşe

Kilit sistemi

Şaft kapağı

Gibi parçalardır. Bu parçalar yangın kapısının içeriden her türlü baskı karşısında kolaylıkla açılmasını sağlarken kapalı olduğu durumlarda tek taraflı kilit sistemi ile dışarıdan girişlere müsaade etmemektedir. Bunu sağlayan iç tarafa yerleştirilmiş olan panik bar sistemidir.

Yangın kapısı menteşeleri sürekli bakım ve kontrol altında tutularak tehlike anında kapıların kolaylıkla açılmasına destek sağlayıcı nitelikte olmalıdır. ‘’Yangın kapısı’’ yapılırken hammaddesi ısıya son derece dayanıklı malzemeden temin edilmiş olması gerekmektedir.

Yangın kapısı dış yüzeyi yanmaz özellikte boya ile izole edilerek direk alevlere karşı belirli bir süre direnç gösterebilmelidir. Özellikle panik bar sistemli kapı kollarının oynar kısımları boyanmamalı toz ve kirlerden sürekli korunmalıdır.

‘’Yangın kapısı’’ ebatları yönetmelikte belirtildiği şekilde toplu yaşam alanında bulunan kişi sayısına göre olmalıdır. Kaçış noktalarında yığılmalar oluşacağı göz önünde bulundurularak kat çıkışları ikaz işaretleri ile yangın kapısı yönü gösterilmelidir


Etiketler : karabogakarabogalar - yangın merdiveni - yangın kapısı - yangın sprinkleri  - yangın tüpüyangın danışmanlığı

MÜŞTERİ HİZMETLERİ